Волейболистките ни с 3 индивидуални награди след финала на Евролигата

12073

Волейболистките на България получиха 3 индивидуални награди след финала на Европейската лига.

Елица Василева стана единствената волейболистка с два приза. Тя бе отличена за най-добър нападател и най-резултатен състезател в турнира.

Другата българска волейболистка, получила признание за играта си, е Добрияна Рабаджиева, която спечели наградата за най-добър изпълнител на начален удар.

Волейбол: България е на финал в Европейската лига за жени

Българският национален отбор за жени се класира за финала на Европейската лига по волейбол. Националките сториха това след победа с 3:...

Националките стигнаха до финала на Европейската лига, където загубиха от Чехия с 0:3. Постижението им обаче е историческо, тъй като печелейки сребърните медали, те си осигуриха участие в Гран при през 2013 година – еквивалент на Световната лига в мъжкия волейбол.